Sık Sorulan Sorular

Kurbanım Kesilirken Vekaletim okunuyormu ?

İçiniz Rahat olsun! Kurbanlarınız kesilirken sözlü alınmış vekaletleriniz, Vakıf gönüllüsü Görevlimize hem yazılı hemde ikrar olarak söylenmektedir. Kurban Bayramının 1. günü Kurbanlar kesilirken hazır bir şekilde bekleyen görevli dualarla her Kurbanın sırası geldiğinde Kurban sahiplerinin ismi görevli kasaba okunarak ve üç kez vekalet verilerek kesilir.

 

Kurbanım Nerede Kesiliyor ?

Kurbanlarınız Kırşehir ilimizde Profesyonel Kasap Ekibi eşliğinde Çok donanımlı hijyenik mezbahanede Kurbanlara eziyet edilmeden ve vakıf gönüllülerinin kontrolü altında kesilmektedir.

 

Kurbanlık Olarak Seçilen Hayvanlar Yerlimi ?

Kurbanlar tamamen yerli hayvanlardan seçilmektedir ve Anadolumuzun yaylalarında dolaşarak büyütülen Anadolu insanının emeklerini almış yerli besi hayvanlarıdır. 

 

Kurbanım Kesildikten Sonra Bana Nasıl Geliyor ?

Kurbanlar kesildikten sonra kendi vücut ısısından dolayı kokma ve yeşillenme yapmaması ve lezzetinin artması için numaralandırılarak 4 ila 6 saat dinlendirilmektedir. 

Daha sonra Soğuh hava sistemi bulunan tırlar ile istanbula getirilen karkas halindeki kurbanlar özel ekipler tarafından kemiksiz yapılarak vakıf gönüllülerinin kontrolünde 7 hisseye ayrılmaktadır. Bu işlem sırasında hayvanın her bölgesi özel olarak 7 parçaya bölündüğü için hisse sahiplerinin tümü kurbanın tüm bölgelerinden hisse almış olmaktadır.

Son aşama olarak dinlenmiş parçalanmış ve hisselenmiş poşetli ve kutulu hisseler hijyenik ortamda dağıtım merkezinden dağıtılmaktadır.

 

Kurban Hissemi Hangi Gün ve Saat Kaçta Alabiliyorum ?

Kurbanlar özel soğuk hava depolu ve pırıl pırıl ortamda teslim yerlerinden dağıtılmaktadır.

Kurban hissenizi bayramın ikinci günü size SMS mesaj ile bildirilen saatlerde ve teslim yeri olarak fişin üzerinde verilen teslim adresinden beklemeden alabilirsiniz.

Vakfımızın birinci gün teslim amaçlı düzenlediği organizasyona katılmış iseniz birinci gün akşam saatlerinde size gönderilen SMS mesajı saatinde gelip teslim adresinden alabilirsiniz.

www.kurbanhisse.com © 2017 ins web